Avatar v icq


U některého ze svých přátel jste si dozajista všimli, že v profilu icq mají např. svojí fotku, či logo svého oblíbeného klubu a ptáte se, jak si ji tam přidat také? Není to nic těžkého, tak se do toho dáme.

V podstatě existují dvě cesty, jak se na změnu svého avataru vrhnout. Můžete si otevřít okno svého profilu kliknutím na prázdný náhled obrázku vedle přezdívky a statusu. Zde si celkově pod záložkami obecné, kontakt a osobní můžete dle libosti vyplnit informace, které o sobě s ostatníma hodláte sdílet. Ale nás bude zajímat obdélník nad přezdívkou v horním levém rohu. Když na něj kliknete, dostanete se do dalšího okna, kde máte několik možností k přiřazení avataru. Pokud se chcete vyhnout okna profilu a přejít rovnou k přiřazení obrázku vyberte v menu pod hlavní položku změnit mojí ikonu.

icqstatus3icqavatar1

V nově otevřeném okně vám icq nabídne možnosti : ICQ čertíci, animovaní čertíci, mé fotky a mí čertíci. Proč zrovna čertíci vám neřeknu, ale pod záložkou icq čertíci se skrývá množství obrázků, které můžete použít. Druhá záložka vám nabízí další várku ikonek v animované podobě.

icqavatar2

Konečně se dostáváme k tomu, co asi každého zajímá nejvíce, moci si nahrát avatar vlastní. Pod záložkou mé fotky na vás v tuto chvíli vybafne text ve smyslu, že nemáte žádné fotky uložené a pokud chcete nějakou do icq přidat, klikni zde. V následujícím okně pod první ikonkou najdete možnost si na disku vybrat svůj obrázek, který posléze můžete dopoupravit. A to jeho velikost, polohu, jas a kontrast. Jste-li s výsledkem spokojeni obrázek do icq nahrajete kliknutím na ikonu v levém spodním rohu připomínající fotku směřující do světa. Kliknutím na použít a ok vše potvrdíte.

icqavatar3

Pozn.:Pokud se vám nepodaří takto fotku přidat, budete pravděpodobně muset zmenšit její velikost, aby jí icq dokázalo pobrat.

Poslední záložka mí čertíci vám dává volnou ruku si dle libosti vytvořit vlastní postavičku s mnoha předdefinovaných částí.

icqavatar4

2 komentáře to “Avatar v icq”

  1. AHoj,
    zajima me kam zmizel animovany avatar zirafa.
    omylem jsem si ji vymazal. a ted ji nemuzu najit v seznamu avataru..

  2. Dobrý den, kde se dají sehnat staré avatary? Konkrétně sháním takové chlupaté zvířátko, něco jako šakal. Děkuji, Pavel