Instalace ICQ


Instalace icq není nic, čeho by jste se měli bát. Tak jako u většiny ostatních programů dnešní doby se stačí jenom proklikat až k zdárnému cíli. Takže hurá do toho, ať můžete vyrazit do vod internetu i s icq. Pokud jste již neučinili, tak si stáhněte instalační soubor icq, který klasicky dvojklikem následně spustíte.

V první nabídce si vyberete jazyk, ve kterém chcete, aby se icq nainstalovalo. Umístění instalace je standardně nastaveno na C:/Program Files/ICQ6.5. Pokud to máte v plánu změnit, bude zapotřebí nejprve příslušný adresář vytvořit přes průzkumníka, instalátor icq si jej vytvořit neumí, což mi přišlo jako dost podstatný nedostatek. K přechodu k dalšímu kroku je ještě zapotřebí zaškrtnou pole se souhlasem s podmínkami využívání služby icq.

instalaceicq6.5-1

V další nabídce se vás instalátor icq zeptá, jakou formu instalace si přejete zvolit. Zda úplnou či vlastní instalaci, přičemž u úplné mají takticky poznamenáno, že jí doporučují. Já osobně doporučuju zvolit vlastní instalaci a veškerý balast v podobně nastavení vyhledávače a instalaci panelu nástrojů icq vyhodit pryč. Dozajista každý již máte nastavený svůj oblíbený vyhledávač a tohle by vám v tom akorát udělalo bordel. To samé se dá říci o panelu nástrojů icq. Ten většině lidí akorát zabere ve prohlížeči spoustu místa bez nějakého praktického využití.

instalaceicq6.5-2

Po stisknutí tlačítka další se již dostanete k samotné instalaci icq, takže stačí akorát chvíle strpení, než se nakopírují všechny soubory na disk.

instalaceicq6.5-3

Pokud jste se přeci jen rozhodli si panel nástrojů icq nainstalovat a máte zrovna spuštěný prohlížeč, tak vás instalátor icq informuje o jeho restartu a přidání panelu.

instalaceicq6.5-4

A konečně poslední krok v instalaci icq. Program vám dá na výběr, co má udělat. O jeho spuštění asi nemá cenu debatovat, o to nám hlavně jde. Zda se rozhodnete si nechat umístit ikony na plochu či do panelu snadného spuštění záleží čistě jen na vás. Ale dozajista, pokud plánujete si nastavit automatické spuštění po startu systému je ikona na ploše zbytečná.

instalaceicq6.5-5

A abych nezůstal nic dlužen, tak se ještě zmíním o tom nastavení automatického spouštění. Při spuštění icq je potřeba vyplnit číslo svého icq účtu a jeho heslo, postup registrace si můžete projít v článku registrace icq. Následně jsou tak políčka ulož heslo, automaticky přihlásit a spustit při spuštění systému. Pokud budou zaškrtnuté všechny tři, icq se samo hned po startu windows přihlásí k vašemu účtu. Pokud nebude automaticky přihlásit zaškrtnuto, icq se sice automaticky po naběhnutí systému spustí, ale nalogovat se již budete muset sami, čehož asi využijete v případě, kdy máte vícero icq účtů.

instalaceicq6.5-6

22 komentářů to “Instalace ICQ”

 1. kde to najdu prosim

 2. chtela bych mit icq6.5

 3. Dobrý den nainstalovala jsem si icq ale dala jsem instalovat panel nástrojů icq a tet´ vím že je to blbost jak to mám dat pryč na ploše na internetu se mi objevilo icq a nějaké blbosti

 4. chtela bych icq

 5. ICQ je to nej….

 6. jak si muzu stahnout icq6 ???????

 7. ale kde tu je neco o stahovani?vy tady pisete nejake obrazky toho icq ale jak to mam nainstalovat kde tu je nejake instalovat???

 8. ja dam instalovat ale na plose to furt nemam co mam delat???a kde se mam prihlasovat na icq???

 9. Stáhnout si icq 6 můžeš pod záložkou download icq, to si potom můžeš nainstalovat

 10. jak zalozit icq nejde to…???!!!

 11. icq je nej

 12. ja chci a chci icq ale mam tam hlouposti pomoooooooooooc poslete mi to prosim na email

 13. ahoj mám icq 6,5 atlas a ztratila se mě tam možnost hrát hry nevíš proč? ICQ 7,1 nechcu páč se mě nelíbí…dík za odpoved na maila

 14. ja porad nechapu jak to mam nainstalovat!

 15. Už aby byl konec roku..těším se na prázdniny..:)

 16. Když se chce,tak to jde

 17. chci tohle icq

 18. pokus o znovuinstalaci protože modul nespolupracuje a byl odstalován
  původní číslo 615097585, heslo jsem zapomněl

 19. popis by mel bit jednodusejc visvetlen

 20. hledam kamarada

 21. ahojky jsme miška a přišla jsme sem najít kamarády..

 22. chcelaby som icq