Odesílání sms pomocí icq


Po té co se icq v našich zemích začalo šířit pod záštitou Atlasu jsme se dočkali celkem příjemného vylepšení v podobě posílání sms. Výhody jsou celkem na snadě, lze zdarma odeslat sms přímo z icq a zároveň zase na icq dostat odpověď. Jediným omezením snad je, že do začátku dostanete 15 sms, které však při každé příchozí zprávě z mobilního telefonu narostou o 5.

A jak tedy na to posílaní sms? Možnosti máte celkem dvě. Pokud chcete rychle poslat zprávu na číslo které nemáte v seznamu, stačí kliknout na ikonu v dolním pravém rohu. Poté ve formuláři zvolíte předvolbu, telefonní číslo a vepíšete text.

icqsms1

Při posílání sms osobě v seznamu stačí dvojklikem otevřít komunikační okno, stejně jako při psaní klasické zprávy v síti icq. Akorát je potřeba v horním levém rohu přepnout na odesílání sms kliknutím na ikonu sms zdarma. Může se stát, že u dané osoby nemáte vyplněné tel. Číslo. V takovém případě budete upozorněni hláškou pro odeslání zpráv sms musíte zadat mobilní číslo. Pro jeho vložení stačí kliknout na následující odkaz ve znění Zadejte prosím mobilní číslo pro … .

icqsms2

V následující tabulce vepíšete mobil dotyčného a již můžete pomocí sms komunikovat.

icqsms3

Snad jen ještě jedna poznámka. Do icq si můžete přidávat i telefonní kontakty samostatně i bez nutnosti, aby daná osoba měla icq účet. Stačí akorát místo klasického přidání kontaktu (F5) zvolit přidat osobu jako telefonický kontakt.

icqsms4

One Response to “Odesílání sms pomocí icq”

  1. dobry den, jdou poslat sms z mobilniho icq? predem dekuji za odpoved