Přidání kontaktu do icq


Po prvním přihlášení do icq bude váš seznam kontaktů zít prázdnotou. V dnešním návodu si řekneme, jak si někoho s přátel přidat. Buď můžete kliknout v horním menu na nabídku Kontakty a poté zvolit Přidat kontakt nebo jednoduše stisknout F5.

To vám otevře okno vyhledávání kontaktů v síti icq. Na výběr v tomto základním vyhledávání máte: dle čísla ICQ, emailu, přezdívky, jména či příjmení. Ze zkušenosti mohu říci, že jediné podle čeho se jde nějak rozumně dopátrat výsledku je číslo icq hledané osoby. Při zadání emailu mi kolikrát icq nahlásilo, že nelze uživatele najít, i když dotyčný email vyplněný měl. Příjmení také většina lidí s ohledem na bezpečnost nevyplňuje a podle přezdívky vám icq vyhodí i stovku lidí, mezi nimiž dotyčný ani nemusí být. Proto jak jsem již zmínil, raději si dotyčnému řekněte o icq číslo a máte vystaráno.

icqkontakt1

Ale přeci jenom, nemáte-li jinou možnost a základní hledání vám moc nepomohlo, můžete zkusit šáhnout po pokročilém hledání, jenž vám nabídne větší volnost v zadání kritérii hledání. To vám krom přezdívky, jména a příjmení nabídne ještě věk, pohlaví, zemi a jazyk.

icqkontakt2

Ač jste použili kteroukoliv metodu nalezení kontaktu, výsledky vašeho snažení se vám zobrazí v tabulce se základními informacemi, které vám usnadní orientaci. Při kliknutí na uživatele se vám zpřístupní možnost si ho přidat do seznamu v icq či mu poslat zprávu.

icqkontakt3

Po kliknutí na přidat uživatele se otevře okno, v němž si můžete nový kontakt přejmenovat dle své libosti. Nachází se zde i kolonka Napsat uživateli zprávu, ale té si nevšímejte, nevím proč, ale zkrátka nefunguje tak jak by měla. Mnohem více pozornosti věnujte políčku Sdílet můj stav, které vám umožní si zvolit, zda chcete danému kontaktu na icq zobrazovat váš status. Poslední kolonkou je přiřazení do skupiny, tady si můžete pro přehlednost kontakty s icq roztřídit např. na rodina či práce.

icqkontakt4

One Response to “Přidání kontaktu do icq”

  1. […] samostatně i bez nutnosti, aby daná osoba měla icq účet. Stačí akorát místo klasického přidání kontaktu (F5) zvolit přidat osobu jako telefonický […]