Skupiny v icq


První přidání icq kontaktu máte zdárně za sebou, avšak, jak si do budoucna s jejich nabýváním udržet alespoň nějaký přehled? K tomuto účelu slouží v icq řazení dle skupin, kde navíc lze jednotlivé kontakty řadit dle abecedy, oblíbenosti, stavu či data přidání. Vytvoření skupiny a řazení jednotlivých kontaktů v ní není nikterak složitá záležitost, tak směle do toho.

icqseznam1Klikněte pravým tlačítkem myši na jakoukoliv již vytvořenou skupinu. Otevře se vám menu pro práci s kontakty icq. Jako první položku tu máte vytvořit novou skupinu, jenž vám na konec kontakt listu hodí řádku s textem Nová skupina. Nyní si jí již stačí pojmenovat dle libosti. Pokud vám nevyhovují předdefinované názvy, můžete si je jednoduše přejmenovat. Postupovat můžete dvojím způsobem. Buď si v menu najet na druhou položku nebo stisknout notoricky známe F2.

icqseznam2
Další v pořadí naleznete Odstranit, ale i k tomu vám lépe, než samotné menu pomůže stisknutí klávesy Delete. Po té co se rozhodnete odstranit nějakou ze skupin, nemusíte se obávat, že by jste nějakým nedopatřením přišli o zapomenutý kontakt. Ještě před samotným smazáním se vás icq zeptá, zda chcete opravdu danou skupinu odstranit a co má provést s kontakty v ní. Zda je přesunout do jiné skupiny či je definitivně vymazat i s ní.

icqseznam3

Hned po odstranit narazíte na dvojici sbalit všechny skupiny a rozbalit všechny skupiny. Těmito příkazy si akorát určíte, zda se vám bude v icq zobrazovat jenom seznam skupin, či i jednotlivé kontakty. Samozřejmostí je, že si to kliknutím na šipku u skupiny můžete nastavit jednotlivě.

icqseznam4icqseznam5

Comments are closed.